AKNĖ. Ką svarbu žinoti, apie šią odos ligą?
Aknė (spuogai) yra lėtinė uždegiminė odos būklė. Tai viena dažniausiai pasitaikančių odos problemų, su kuria susiduria ne tik paaugliai, bet ir įvairaus amžiaus žmonės. Aknė paveikia ne tik veido odą, bet tokias kūno dalis, kaip nugarą, krūtinę, pečius ir sėdmenis.
Norint veiksmingai gydyti ir tinkamai prižiūrėti odą, labai svarbu atpažinti aknės tipus. Aknė pasireiškia keliomis formomis, kiekviena iš jų pasižymi skirtingais simptomais.
Kokie yra aknės tipai?
Atviri komedonai. Tai dažniausias aknės bėrimas, kuris pasižymi juoda mazgelio viršūne. Jį sudaro susikaupusios suragėjusios ląstelės, riebalai, melaninas ir keratinas.
|
Uždari komedonai. Jie pasižymi balta viršūnėle, atsiranda, kai sustorėja išorinis raginis odos sluoksnis dėl pernelyg lėto negyvų odos ląstelių atsisluoksniavimo.
|
Papulės. Papulės būna raudonos, patinusios, nėra užpildytos pūliais, gali būti jautrios ir skausmingos.
|
Pustulės. Šie uždegiminiai spuogai yra panašūs į papules, bet turi pūlingą gelsvą viršūnę
|
Nodulės (giluminiai spuogai). Nodulės išsivysto po oda ir paprastai nėra užpildytos pūliais, dėl to yra kietos liečiant bei skausmingos.
|
Cistos. Tai – skausmingi, uždegiminiai, giluminiai spuogai, pripildyti pūlių. Šie spuogai atsiranda dėl sunkios infekcijos ir dažniausiai palieka randus.
|
Kas sukelia aknę?
Aknę sukelia 4 pagrindiniai veiksniai:
- Seborėja. Tai riebalų perprodukcija: Riebalinės liaukos gamina per daug riebalų, kurie gali užkimšti plaukų folikulus. Seborėja gali paskatinti įvairios problemos, susijusios su hormoniniais pokyčiais. Tai dažniausiai pasireiškia paauglystėje, tačiau hormonų svyravimai menstruacinio ciklo metu, nėštumo ar vartojant hormoninius vaistus taip pat gali turėti įtakos.
- Hiperkeratozė. Tai būklė, kai išorinis odos sluoksnis tampa storesnis. Jei negyvos, suragėjusios odos ląstelės nėra tinkamai pašalinamos, jos gali užkimšti riebalų liaukų kanalus ir sutrikdyti riebalų išsiskyrimą, todėl plauko folikule sudidaro „kamštis“. Dėl šios priežasties, odos paviršiuje iškyla komedonai, kurie gali būti tamsūs – atviri (juoda viršūnėle) arba, atvirkščiai, balti – uždari (balta viršūnėle).
- Mikrobų kolonizacija. Jos gali daugintis užsikimšusiuose folikuluose, sukeldamos uždegimą. Taip susiformuoja pustulės, papulės, nodulės ar cistos.
- Uždegimas. Dėl anksčiau minėtų veiksnių, kai odos poros užsikemša riebalais, negyvomis odos ląstelėmis ir bakterijomis, kyla uždegiminė reakcija, dėl kurios dažniausiai atsiranda raudonis, patinę spuogai, kurie gali būti skausmingi.
Papildomi veiksniai, darantys įtaką aknės atsiradimui, yra genetika, nesubalansuota mityba, stresas (nors jis tiesiogiai nesukelia aknės, tačiau gali pabloginti jos būklę), netinkamos kosmetikos priemonės, aplinka ir gyvenimo būdas.
Kūno spuogai panašiai kaip veido spuogai, jie atsiranda, kai plaukų folikulai užsikemša riebalais ir negyvomis odos ląstelėmis, sukelia uždegimą ir tai lemia spuogų, inkštirų, o kartais ir cistų ar mazgelių susidarymą.
VEIKSMINGI BŪDAI
Kovoje su veido spuogais
- Prauskitės kambario temperatūros vandeniu , naudokite tinkamą prausiklį, kuris nebūtų per stiprus ir neapkrautų odos.
- Leiskite spuogams užgyti natūraliai. Spuogų spaudymas gali pabloginti situaciją, padidinti uždegimo ir infekcijos riziką, sudaryti randelius.
- Naudokite tik nekomedogeniškas odos priežiūros priemones, kurios nekemša porų. Šie produktai yra specialiai sukuriami taip, kad netrukdytų natūraliam riebalų liaukų veikimui.
- Naudokite tinkamą veido priežiūros rutiną, kuri kruopščiai nuvalytų odą, nekimštų ir drėkintų.
VEIKSMINGI BŪDAI
Kovoje su kūno spuogais
- Naudokite švelnų valiklį su salicilo rūgštimi
- Kūno šveitimas padeda išvengti užsikimšusių porų
- Dėvėkite laisvus drabužius
- Valgykite subalansuotą maistą
- Vartokite daug skysčių
- Rūpinkitės savo kūno higiena
SPRENDIMAS
Nėra vieno sprendimo, kuris būtų tinkamas kiekvienam ir išgydytų į aknę linkusią odą. Tačiau tam tikros odos priežiūros priemonėse esantys ingredientai tikslingiausiai sprendžia tam tikras odos problemas. ODA PRO patyrusi dermatologų, biochemijos ir biotechnologijos ekspertų komanda laboratorijose nuolat kuria ir testuoja efektyviausias formules bei aktyviųjų ingredientų derinius tam, kad savarankiškai namuose naudojant ODA PRO produktus, būtų galima pasiekti efektyvius rezultatus.
ODA PRO Efektyvios Priemonės Kovojant su Akne
ODA PRO 7% Glikolio Rūgšties Prausiklis
Šis prausiklis sukurtas efektyviai mažinti odos bėrimus ir sebumo perteklių, giliai valyti poras, lyginti odos tekstūrą ir šviesinti randelius. Svarbiausia, dėl tinkamos glikolio koncentracijos, šis prausiklis nesausina odos ir tinka kasdieniam naudojimui.
10% Niacinamido ir Hialurono Rūgšties Serumas
Tai saugiausia ir efektyviausia ODA PRO priemonė, pripildyta tokiais ingredientais kaip 10% Niacinamidu, Hialurono rūgštimi ir Alantoinu. Šis serumas padeda sumažinti sebumo išsiskyrimą ir drėkinti odą. Reguliariai naudojant šį serumą, oda mažiau riebaluojasi ir atrodo lygesnė.
Spuoguotos Odos Kasdienis Kremas
Tam, kad oda atrodytų sveika ir subalansuota, ODA PRO ekspertai rekomenduoja kremą, turintį Fitino, Glikolio rūgštįies ir Vitaminą C. Šis kremas ne tik padeda reguliuoti sebumo išsiskyrimą, bet ir suteikia odai lygumo bei skaistumo. Kremas idealiai tinka kasdieniam naudojimui ir yra pritaikytas riebiai bei į aknę linkusiai odai.
Be to, būtina kasdien naudoti apsaugos nuo saulės priemones, specialiai pritaikytas riebiai ir į aknę linkusiai odai. Saulės apsauga yra neatsiejama nuo bet kurios odos priežiūros rutinos, siekiant išlaikyti sveiką odą.
KITI PRODUKTAI: